Мова — це не просто слова. Це наша історія, пам’ять, сила і майбутнє. У ній — колискова мами, мудрість предків і голос нашої свободи. Говорімо українською не лише сьогодні, а щодня. Нехай вона звучить у школі, вдома, на роботі, у піснях і мріях. Бо мова — це про любов. Про гідність. Про те, хто ми є. Обирай українську. Говори українською. Живи українською. Відео
21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, ми не просто згадуємо правила правопису. Ми вшановуємо силу, яка тримає наш народ разом крізь віки та випробування.
Кажуть, що нація повинна боронити свою мову палкіше, ніж свою територію. Бо територію можна повернути, а втрачену мову — ніколи. Сьогодні українське слово звучить як ніколи впевнено: у віршах класиків, у піснях сучасних виконавців та у молитвах за наших захисників.
Віртуальна антологія У лютому минає 375 років від дня героїчної загибелі брацлавського полковника Данила Нечая (1612–1651) — одного з найяскравіших провідників Національно-визвольної війни українського народу середини XVII століття під проводом Богдана Хмельницького. Саме на нашій землі — у містечку Красне — обірвалося життя славетного козацького ватажка. Данило Нечай походив з української православної шляхти. Його вважали «другим після батька Хмеля» — талановитим полководцем і безкомпромісним оборонцем козацьких прав. Він був серед перших, хто підтримав повстання 1648 року, відзначився у боях під Жовтими Водами, Корсунем, Пилявцями, брав участь в облозі Львова та Замостя, організував і очолив Брацлавський полк.
20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні – мужніх синів і доньок нашої держави, які віддали своє життя за свободу, гідність та європейське майбутнє України під час подій Революції Гідності 2013–2014 років. Цей день встановлено Указом Президента України як День Героїв Небесної Сотні, щоб зберегти пам’ять про їхній подвиг та передати її наступним поколінням. У нашому ліцеї відбулися заходи з нагоди вшанування Героїв Небесної Сотні та усього українського небесного війська. Учні та педагоги згадали трагічні події на майдані Незалежності в Києві, переглянули тематичні матеріали, обговорили значення понять «гідність», «свобода», «патріотизм». Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять загиблих. Особливо зворушливою стала тиха акція «Ангели пам’яті», яка пройшла на Алеї Слави нашого села. Діти власноруч виготовили паперових ангелів як символ невинних душ, що відійшли у вічність. Під час акції учасники розмістили ангелів на деревах. Атмосфера заходу була сповнена щирості, вдячності та глибокої поваги до подвигу Героїв. Такі події формують у молодого покоління національну свідомість, любов до Батьківщини та відповідальність за її майбутнє. Пам’ятаємо кожного, хто віддав життя за Україну. Герої не вмирають – вони назавжди залишаються у наших серцях.
Перегляд 16 лютого в Україні відзначають День єднання – свято, яке стало символом нашої згуртованості, незламності та віри в майбутнє. Це особливий день, коли кожен українець відчуває себе частиною великої родини, об’єднаної любов’ю до Батьківщини.
День єднання було запроваджено Указом Президента України у 2022 році в непростий для нашої держави час. Тоді перед лицем викликів українці продемонстрували світові, що наша сила – в єдності, підтримці одне одного та спільному прагненні жити у вільній, незалежній країні. Єдність починається зі школи. Коли ми разом – ми сильніші. Коли ми підтримуємо одне одного – ми непереможні. Саме з маленьких добрих справ, щирих слів і спільних досягнень народжується велика сила нації. Нехай День єднання стане для кожного з нас нагадуванням: майбутнє України залежить від нашої згуртованості, відповідальності та віри в перемогу добра.
Бажаємо всім миру, натхнення, взаєморозуміння та впевненості у завтрашньому дні.
Згідно з планом роботи закладу, в ліцеї завершився Тиждень інформатики. Метою заходу стала популяризація ІТ-технологій, розвиток алгоритмічного мислення та креативного підходу до використання цифрових інструментів.
Ключові заходи та освітні локації:
-цифрова творчість та моделювання-учні презентували роботи у техніці Sheets Art (мистецтво в таблицях) та взяли участь у креативному проєкті «IT-косплей», де за допомогою власних образів відтворювали популярні піктограми та ІТ-меми;
-інтерактивне навчання- для учнів середньої ланки було проведено тематичний веб-квест, спрямований на розвиток навичок швидкого пошуку й аналізу інформації та активного управління своїм цифровим слідом, а для молодших школярів працював «Мультзал», де через анімацію діти знайомилися з основами безпечної роботи в Інтернеті;
-інформаційна безпека (до Safer Internet Day)-проведено цикл кібер-хвилинок, присвячених правилам безпечного користування інтернетом, організовано виставку авторських постерів безпеки, де учні візуалізували методи захисту від кіберзагроз та конкурс малюнка "Фантастичні чотирилапі кібер-друзі";
-проєктна діяльність- у межах тижня відбулися змагання з віртуального моделювання, де учні презентували власні розробки та технічні рішення.
Окремим драйвером мотивації стала внутрішня цифрова валюта "школа-коїни". Учасники отримували їх за кожне виконане завдання та обмінювали на приємні бонуси або додаткові бали з предмета.
Вчителі інформатики Мельник Н.Г. та Блага Л.Б. дякують всім учасникам за високу пізнавальну активність, адже цифрова грамотність — це фундамент сучасної освіти.
Працюємо на майбутнє! Дивитися відеохроніку тижня