Про школу
Біля історичного джерела
В 1875 році, відповідно до «Положення про народні училища», від 26 травня 1869 року, в містечку Красному Краснянської волості, що в Подільській губернії, засновується однокласне сільське народне училище. Народні училища були однокласні (з 4-х річним терміном навчання) і двокласні (з 5-ти та 6-ти річним терміном навчання). Засновником училища був поміщик, а розташовувалось воно в громадському будинку.
.jpg)
У передмісті Швачівка в 1894 році була відкрита школа грамоти для дівчаток. Такі ж школи відкрилися і в передмісті Розсоше в 1897 році, а вже в 1898 році, з відкриттям церковно – парафіяльної школи, ці школи були закриті. У 1904 році однокласне сільське народне училище формується в двокласне. К. В. Кушніренко стає його завідуючим, а вчителькою в цьому училищі працює Ганна Іванівна Кульматицька. У 1909 році число дітей шкільного віку в містечку складало 565 чоловік, але навчатися в училищі мали змогу лише 131 дитина. В 1910 році в Красному працювала талмуд-тора – громадська єврейська релігійна школа для хлопчиків, в першу чергу для бідняків і сиріт. В 1917 році в містечку організовується польська школа, а в 1918 - єврейська приватна гімназія. .png)
.png)
Роки громадянської війни були важким періодом в житті Красного. Часта зміна влади призвела до розорення господарств, збідніння населення. Але, незважаючи на такі складні умови, навчання в школах продовжувалося. В 1920 році всі школи, гімназія і училище були реформовані в трудові школи, які в свою чергу поділялися на одноконцентрові (4-річні) і двоконцентрові (7-річні), зокрема: Майданецька 3-річна трудова школа, Новоміська, Швачівська і Розсошанська 4 – річні трудові школи та Краснянська 7 – річна українська трудова школа, яка стала правонаступницею двокласного сільського народного училища. У 1920 році відбувся перший випуск школи. У 1923 році школа отримала назву: «І Краснянська 7 – річна трудова школа».
.png)
Навчання велося на українській мові. У школі навчалося 203 учні, з них 146 хлопчиків і 57 дівчаток. Контингент учнів був багатонаціональний: 197 українців, 6 росіян, 3 євреї, 7 поляків. У 1927 році в школі навчалося 299 дітей, з них 217 хлопчиків і 82 дівчинки. 60 учнів школи ходили з навколишніх сіл.
Національний склад учнів був такий: 271 українець, 3 росіяни, 12 євреїв, 13 поляків. У 1936 році семирічна українська школа реорганізовується в Качанівську середню школу. Перший випуск відбувся в 1939 році. У 1940 році в 21 класі школи в дві зміни навчалося 569 учнів. Директором школи в цей час працював К.О. Татарський. 10 квітня 1944 року, після звільнення району від окупантів, навчання в школі розпочалося в 1 – 7 класах. На той час в школі працювало 11 вчителів, навчалося 139 учнів..jpg)
.jpg)
Післявоєнні роки в школі були роками значних зміни. У 1949 році, в зв’язку з адміністративно – територіальною реорганізацією населених пунктів, школа була перейменована на Краснянську середню школу.
В кінці 50 – х років було побудовано кілька одноповерхових приміщень, а 31 серпня 1971 року відбулося урочисте відкриття нової школи. Директором було призначено Байзана Івана Терентійовича.
З 1972 по 1989 роки колектив школи очолював Пінігін Рудольф Павлович, з 1989 по 2012рік - Свершок Леонід Олександрович.
.png)
Кожен навчальний рік для Краснянської школи - особливий і неповторний: підведення підсумків роботи за минулий навчальний рік, осмислення досягнень та перемог, невдач і проблем та звичайно, пошук шляхів створення комфортного освітнього середовища, для забезпечення професійної компетентності учителя та формування предметних компетентностей учня шляхом впровадження новітніх технологій навчання.
В рамках реформи децентралізації, відповідно до рішення 33 позачергової сесії Тиврівської селищної ради 8 скликання №2938 від 09.02.2023р. Опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів с.Красне Тиврівської селищної ради Вінницької області перейменовано в Краснянський ліцей Тиврівської селищної ради.
В 2021 році у Всеукраїнському конкурсі «Спроможна школа для кращих результатів», заклад виграв грант на суму 385 тис.грн., підготувавши та втіливши в дію проєкт «Сучасній школі – сучасний харчоблок». Щорічно, за високий рівень організації освітнього процесу, колектив закладу нагороджується Грамотами та подяками районного та обласного рівнів. Серед наших учнів – щорічні переможці Всеукраїнських предметних олімпіад, творчих конкурсів та фестивалів обласного та районного рівнів.
Наш заклад сьогодні - це сучасний заклад, зі світлими коридорами, обладнаними кабінетами, заклад, в якому панує атмосфера довіри, співпраці, любові і поваги. Ми маємо високий рейтинг в громаді, у нас славне минуле, прекрасне сьогодення і безумовно, світле й дивовижне майбутнє.
.gif)

Навігація
- Головна
- Режим роботи
- Про школу
- Педагогічний колектив
- Учнівський колектив
- Навчально-методична робота
- Атестація педагогічних працівників
- Виховна робота
- Навчальні кабінети
- Наші досягнення
- Бібліоманія
- Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Критерії, правила і процедури оцінювання здобувачів освіти
- Охоплення навчанням
- Поради психолога
- Недискримінаційне середовище в школі
- Протидія булінгу
- Першокласнику
- Профорієнтир
- НУШ
- ДПА
- ЗНО/НМТ
- Пошта
- Новини
- Оголошення
- Корисні ресурси
- Вибір підручників
- Цивільний захист у закладі
- Дистанційне навчання
- 1 клас
- 2 клас
- 3 клас
- 4 клас
- 5 клас
- 6 клас
- 7 клас
- 8 клас
- 9 клас
- 10 клас
- 11 клас