Новини

    Українські вечорниці

    Упродовж своєї історії український народ створив цілу систему соціалізації молоді, виховання в неї високих духовних і громадянських якостей. Народна педагогіка виробила, зокрема, чимало форм гуртування молоді в товариства, братства, громади та інше.



              Подібно до того, як по великих містах влаштовувалися молодіжні клуби, звані бали тощо, в українському селі і містечку усталилися свої цікаві традиційні зібрання молоді під назвами - вулиці, музики, вечорниці, вечірки, досвітки, грища, попряхи, оденки та інші. Одним з найулюбленіших зібрань молоді були вечорниці. Починалися вони пізньої осені, найчастіше на Покрову (14 жовтня).
    То був час, коли сонце повертало на зиму і природа поступово засинала, коли зібрані були хліб і городина, коли наставали довгі вечори.  
             З метою розширити знання учнів про календарно-обрядові свята України, прищеплювати інтерес до історії, культури, традицій і звичаїв українського народу, залучення учнів до пошукової, науково-дослідницької, краєзнавчої роботи, виховання почуття патріотизму, шанобливого ставлення до історичного минулого учнями 9 класу та класним керівником Благою Л.Б. в школі було проведено відкритий виховний захід "А найбільш я люблю Україну", який відбувся у форматі традиційних українських вечорниць. Тепла, щира атмосфера, яка панувала під час вечора не залишила осторонь жодного глядача. Цікаві мініатюри, сценки, гуморески, загадки, прислів'я та приказки про традиції українського народу звучали протягом вечора. Старовинні українські пісні то веселі, а то журливі лунали не лише зі сцени, а й із глядацького залу. Запальний танок-гопак покликав  усіх до танцю, а цікаві конкурси дали можливість кожному показати себе. Протягом всього вечора 9-класники частували всіх гостей смачними варениками, які власноруч приготували, а завершився захід традиційним українським короваєм.

                          



    26.11.2013 | Aдмін

    Вернутись назад