Новини

  "Лісовій пісні"-110 років

        До 150 річниці з дня народження Лесі Українки в шкільній бібліотеці відбувся цікавий захід—поетичні читання творів незабутньої, неперевершеної майстрині поетичного слова, видатної української поетеси. 



        Перлиною творчості Лесі Українки є її драма-феєрія «Лісова пісня», яку поетеса написала 110 років тому, будучи важко хворою, при температурі, лише за три тижні. Цікавим є те, що у Нечимному (урочище біля села Скулин у Ковельському районі) Леся Українка була лише три дні та дві ночі в 13-річному віці. Тут вона гостювала в дядька Лева Скулинського, що мав в урочищі літню хатину, якою користувався, аби випасати худобу. Дядько Лев знав дуже багато легенд і переповідав їх малій Лесі. Цього часу вистачило письменниці, аби набратися вражень і згодом відтворити їх у «Лісовій пісні». Місцеві жителі подейкують, що у Скулинському лісі живуть привиди і вряди-годи лякають туристів, які осмілюються ночувати тут. Тож, можливо, лісовики і мавки з «Лісової пісні» не такі уже й вигадані. Сама «Лісова пісня» була написана у 1911 році, а опублікована у 1912 році у «Літературно-науковому віснику» та перевидавалася дуже багато разів різними видавництвами й ілюструвалась багатьма художниками.  Пропонуємо переглянути у нашій добірці 27 книг різних років видання. А взагалі їх є набагато більше. Відомо, що у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї налічується 71-е видання, яке містить «Лісову пісню». У Волинському краєзнавчому музеї свою рукотворну мініатюру уривку з поеми «Лісова пісня» представила рівненська майстриня Олена Медведєва. Мініатюра вишита мовою оригіналу. Книга, котра містить уривок легендарної поеми, складається із 18 сторінок. Видання відповідає світовим стандартам мініатюри: висота сторінки 9 см, а самої сторінки — 7 см. Розмір вишитого полотна – лише 5 на 4 см, а вага всього 70 грамів. «Остаточний варіант вийшов аж із четвертої спроби. А до 150-річчя Лесі Українки письменниця, майстриня народної творчості і журналістка, а також авторка бренду «Креативна книга» Олена Медведева вишила власноруч книгу «Лісова пісня».  Важить вишита книжка аж сім кілограмів! Висота книги – шістдесят сантиметрів. 
  Найдорожчою книгою є «Лісова пісня» видавництва: ”Еlitebook”. Коштує така книга 13000 грн. Видання містить безліч кольорових ілюстрацій. Книга видрукувана на папері Munken Print Cream (Швеція). Обкладинка виконана з високоякісної італійської натуральної шкіри. Обріз золочений. Форзац з мармурового паперу. Ляссе. Футляр для книги декорований фактурним папером, гармонійно поєднується з форзацом.  У 2018 році для найменших діток вийшов переказ найвідомішого та найулюбленішого читачами твору Лесі Українки «Лісова пісня» відтепер і англійської мовою! Це спеціальне видання з ексклюзивними ілюстраціями присвячене світовому релізу повнометражного мультфільму «Мавка. Лісова пісня», запланованому на 2021 рік. Цікавим є те, що Укрпошта спільно зі студією Animagrad представили поштовий випуск із героями мультфільму «Мавка. Лісова пісня», присвячений 150-річчю від дня народження Лесі Українки. Обкладинка книги виготовлена з ефектом доповненої реальності, і читачі самі можуть оживити магічну руну Мавки за допомогою додатка Mavka AR. Книгу створено у партнерстві із Всесвітнім фондом Природи (WWF) в Україні. Разом із WWF в Україні ми започаткували довгострокову благодійну акцію «Врятуємо рись!». З кожної проданої книги будуть відраховані 5 гривень, які підуть на дослідження популяції євразійської рисі на Поліссі та покращення умов у місцях її проживання.  Ця оригінальна книга існує і у електронних виданнях та аудіо записах. Також за «Лісовою піснею» знімалися фільми, випускалися листівки, а для любителів солодощів були і цукерки «Лісова пісня».
         Твір «Лісова пісня» був тричі екранізований:
  Лісова пісня (фільм, 1961)–режисер і сценарист Віктор Івченко.
  Лісова пісня (мультфільм,1976) –режисер Алла Грачова, сценаристи Алла Грачова і Борис Крижановський.
  Лісова пісня (фільм, 1981)–режисер і сценарист Юрій Іллєнко.
        Драма-феєрія “Лісова пісня” є одним із перших прообразів фентезі в українській літературі. Хто б міг подумати, що написана понад сто років тому драма-феєрія Лесі Українки «Лісова пісня» ляже в основу сюжету американської відеогри?!
  Міжнародний колектив розробників ігор «Colabee Studios» створив відеогру за мотивами найвідомішого твору Лесі Українки «Лісова пісня». За словами авторів ідеї, гра «Forest song» не лише базується на творі української поетеси, а й відображає українську культуру та традиції. У лютому 2011 року Національний банк України ввів у обіг пам’ятну монету «Лісова пісня» номіналом у 20 гривень, присвячену 100-річчю написання драми-феєрії та 140-річчю від дня народження української поетеси. 20-гривневу монету виготовлено зі срібла 925-ї проби. Її маса –62,2 г, діаметр –50 мм, тираж –4000. А ще «Лісова пісня надихала на постановки вистав, опери, симфонії, балети. Це вершина драматургії, справжній шедевр української та світової літератури видатної нашої поетеси. Це наша гордість та слава на віки.
        Волинська обласна дитяча бібліотека презентує цьогоріч фото-добірку "Лісова пісня". Отож, запрошуємо до фото-перегляду, присвяченого найвищому мистецькому здобутку Лесі Українки, який цього року відзначає 110-ту річницю з дня його написання.
   
  Переглянути
   
  Уривок із поеми видатної української поетеси Лесі Українки «Лісова пісня» читає учениця 9 класу Гаврилюк Ірина:
   


  24.02.2021 | Aдмін

  Вернутись назад