Новини

  150 років Лесі Українці

       «Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, – писав Максим Рильський, – то найвідповідніше слово було б – "боротьба».         З’явившись на рубежі двох століть і двох епох, ця творчість стала однією з вершин української літератури. Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці. Це талант наскрізь мужній, хоч не позбавлений жіночої грації і ніжності… Її поезія – то огнисте оскарження того гніту сваволі, під яким стогне Україна.
      Леся Українка - без перебільшення одна із найвизначніших постатей в історії української літератури. Її ставлять в один ряд із геніальними Т.Шевченком та І.Франком. Саме цю тендітну дівчину Франко назвав «єдиним мужчиною в нашому письменстві». Її величають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції. 25 лютого ми відзначаємо ювілей відомої усьому світу Лесі Українки,150-річчя від дня народження.
     
        Учні нашого закладу із великим задоволенням долучилися до онлайн-марафону: "Ні,я жива! Я буду вічно жити! Я маю в серці те,що не вмирає!"
   Всі відео можна переглянути тут:    1    2    3    4    5    6  
   
  Відео-урок  в 10 класі "Життєвий шлях Лесі Українки"
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


  19.02.2021 | Aдмін

  Вернутись назад