Новини

    Чорно-біле кіно

             Нещодавно старшокласники нашої школи переглянули стрічку "Чорно-біле кіно", створену студентами та викладачами Рівненщини. Фільм справив дуже серйозне враження на дітей. Пропонуємо відвідувачам нашого сайту один із відгуків, написаний ученицею 8 класу Маліновською Тетяною.



              Документальна стрічка  “Чорно-біле кіно” популярно  розповідає як впливають алкоголь і наркотики на здоров’я людини.Фільм унікальний тим, що в ньому грають не професійні актори, а звичайні рівненські школярі.Постановочні  частини стрічки засновані на реальних  драматичних подіях із життя рівненських молодих людей, що правда, імена героїв змінено.Щоб показати альтернативу вживанню наркотиків автори пропонують поглянути яким би було життя героїв цих історій, якби вони відмовлялися від шкідливих звичок. Ситуації коментують майор віділу боротьби зобігом наркотиків, священик, психолог та наркозалежні, які лікуються. Фільм насичений жорстокими, часто шокуючи ми із життя наркоманів та алкоголіків, великою кількістю реальних документальних кадрів.Я закликаю кожну, людину, а особливо підлітків, що не потрібно вживати наркотики, цигарки, алкоголь, тому що наслідки будуть жахливими:каліцтво, або навіть і смерть.

          Кількість наркоманів зростає в усьому світі, в тому числі і в Україні. Наркоманія в Україні, на думку спеціалістів, давно набула ознак епідемії. Кількість людей, які вживають наркотики близько 100 тисяч (за офіційними даними). Реальна цифра людей, що вживають наркотики, за оцінками МВС, в 10-12 разів більша, і складає 800-900 тисяч, а тенета наркобізнесу ловлять все нові жертви. За даними Інтерполу, в Україні зареєстровано 65 тисяч розповсюджувачів наркотиків.

            Молоді необхідно усвідомити, що вживання наркотиків не просто шкодить здоров'ю людини, а й знищує, вбиває її. Наркоманія - це насамперед проблеми молоді. Дослідження показали, що середній вік початку прийому наркотиків - 13-15 років, а в деяких містах нашої країни ще менший - 9-13 років. Наркоманія - це важка хвороба, яка дуже швидко розвивається. Середня тривалість життя людини після початку регулярного прийому наркотиків становить 7 років. Наркомани рідко доживають до 30-річного віку. Як свідчать дослідження, часто вживати наркотики починають зовсім випадково, через цікавість. Молодь "знайомиться” з наркотиками на дискотеках і вечірках, в компанії з друзями. Існують й інші причини збільшення кількості наркоманів, а саме: економічна криза, безробіття, проблеми в особистому житті. Все це змушує людину за допомогою наркотиків шукати "кращого життя”, але це життя без майбутнього.

           Незважаючи на те, що зловживання наркотиками стало однією з найгостріших світових проблем XX ст., досвід вживання людьми наркотичних речовин вимірюється тисячоліттями. Початково вживання наркотиків було пов'язане з релігійними та побутовими звичаями. Багато тисяч років тому наркотики почали використовуватись служителями різних релігій для досягнення стану містичного екстазу при виконанні культових обрядів та ритуалів.

             Першою рослиною з психоактивними властивостями, про яку є згадка в історії, був мак. Ще 5000 років тому його використовували шумери, які жили на землях Месопотамії (сучасний Ірак). На глиняних табличках, які були знайдені через століття в Ниппурі, залишились рекомендації щодо приготування та вживання опіуму.

          Про гашиш як ліки від кашлю та проносу говориться в 2737 р. до Н. Е. в лікувальнику китайського імператора Шен-Нуна, складеному ще в стародавньому Китаї. Гашиш використовувався як знеболювальний засіб при хірургічних операціях, в Індії він також використовувався як ліки.

           Стародавні культури використовували в релігійних цілях галюциногенні гриби. Ще з XVI ст. іспанські хронікери повідомляють про наркотичні гриби з Мексики.

         Праіндіянці століттями, а то й тисячоліттями просувались через джунглі Центральної Америки у землі Мачу-Юнга (тепер Болівія) - це і є батьківщина страшного зілля коки. Кущ цей вічнозелений, 2-2,5 м заввишки. Після жування листочків коки знесилена людина без відпочинку може подолати десятки кілометрів, не відчуваючи спраги і голоду. Правда, потім настає втома, знехіть до всього, байдужість і розумова тупість.

        Окрім поодиноких географічних осередків вживання різноманітних речовин, які мають психоактивні властивості, Європа не знала більшості сильних наркотиків до кінця XII ст., коли хрестоносці привезли з Ближнього Сходу опіум.        Перші препарати опіуму мали назву "лаудан”. На початку позаминулого століття, в 1805 р., аптекар Зертюрнер виділив перший алкалоїд опіуму і дав йому назву "морфін” на честь грецького бога сну Морфея. Трохи пізніше, 1832 р., Робіке виділив кодеїн, а 1848 р. Мерк виділив із опіуму папаверин.

            Масове вживання наркотиків в Європі почалось в XIX ст., коли група інтелектуальних авантюристів почала експериментувати над власною свідомістю, вживаючи наркотики, які привезли з Єгипту та Індії (гашиш, опіум).

            Ми не раз чули від дорослих-батьків і вчителів-про шкоду куріння, алкоголю і наркотиків. І не раз переконувалися, що деякі дорослі схильні до цих шкідливих звичок.Немає потреби доводити, що алкоголь, тютюн і наркотики приносять величезну шкоду всьому людству.Немає жодної сфери нашого життя –чи йде мова про роботу, відпочинок, спорт, взаємини в родині, - куди б не вторглися алкоголь, тютюнопаління та наркотики, зазіхаючи на все, що дорого і свято для людини.Ці звички негативно впливають на всі сторони нашого життя :економіку, побут, моральне обличчя і свідомість людей.

    Це далеко не повний перелік бід, принесених алкоголем, тютюном і наркотиками .І юне покоління,якому належить жити в XXI столітті , повинна уникнути їх. Адже п’яницями, що палять наркоманами не народжуються. Ними стають люди, яких вчасно не попередили, не зупинили руку, простягнуту до сигарети, чарці або шприца.

       Я постараюся переконати вас, школярі, що по – справжньому  культурна людина не може зловживати тютюном, вином і наркотиками.

        Як герої ваших мрій – артист, спортсмен або космонавт- перед стартом мобілізує всю свою волю і можливості, так  і ви у свої 12-16 років перебуваєте на старті. На самому важливому для вас рубежі: ви стартуєте у доросле життя. І зустріти її ви повинні у всеозброєні, добре підготовленими  фізично і морально.

           Невже потрібно вживати алкоголь, наркотики, сигарети задля того, щоб тебе визнали друзі чи сподобатися дівчині? НІ! Це того не варте не потрібно вбивати себе задля цього. Потрібно вести здоровий спосіб життя.Бути приємною, розсудливою людиною. Тоді все буде добре. Не потрібно звертатися до цих засобів щоб розважатися, відпочити, пережити втрату. Просто потрібно бути самим собою.



    27.01.2015 | Aдмін

    Вернутись назад